Od září u nás budou probíhat setkání EDUKAČNĚ TERAPEUTICKÉ SKUPINY, která se zaměřují na podporu pro ZVLÁDÁNÍ NEZDRAVÉHO VZTAHU K JÍDLU. Přidej se k nám! Přihlásit se můžete na e-mailu nutricniporadna@neuronmedical.cz.

Objednejte se online
Objednejte se online

Psychologická péče

Chcete ve svém životě změnu, pohnout se z místa, osobně rozvíjet nebo se potýkáte s nějakým psychickým problémem? Pomáháme zorientovat se v náročných životních situacích, provázíme na cestě za sebepoznáním a řešíme některé psychické obtíže. Specializujeme se na práci se somaticky nemocnými, problémy související ve vztahu k jídlu (poruchy příjmu potravy, patologické jídelní návyky atp.) a sportovní psychologii. Spolupráce s psychologem může mít podobu jednorázové konzultace nebo dlouhodobější spolupráce dle potřeb a preferencí klienta.
informace
Konzultace nebo spolupráce s psychologem vám může pomoci vyrovnat se s náhlým stresem, ale i dlouhodobým problémem. Nezaměřujeme se jen na dočasné odstranění symptomu, ale hledáme příčinu vašich obtíží a společně se jim snažíme porozumět. Navštěvují nás klienti s různými tématy, mezi nejčastější patří úzkosti, deprese, poruchy příjmu potravy, redukce hmotnosti, ze sportovní psychologie zvládání předstartovních stavů či ztráta motivace. Ne vždy ale musí spolupráce s psychologem znamenat pouze odstranění obtíží, někdy naopak směřuje k rozvoji potenciálu. Naše péče má jedinečný koncept, protože propojujeme zkušenosti odborníků oblasti zdravotní péče, rehabilitace, fyzioterapie a nutriční terapie.
Psychoterapie
Systematická psychoterapie je účinnou léčbou pro široké spektrum psychických obtíží. Mezi naši doménu patří poruchy nálady, poruchy příjmu potravy, a hlavně psychoterapie poskytovaná somaticky nemocným (diabetes, obezita, kardiologická onemocnění).
Psychologické poradenství
Poradenství se od psychoterapie liší tím, že je typicky kratší a zaměřené na řešení konkrétního problému nebo zorientování se v dané situaci. Počet návštěv se může lišit dle preferencí klienta.
Prevence
Spolupráce s psychologem nemusí být jen ve znamená řešení obtíží, zakázkou může být i osobní rozvoj. Pokud máte pocit, že by vás konzultace mohla obohatit, případně chcete pomoc v nalezení východiska z vaší aktuální situace, není důvod váhat. Dopřejte si péči o svou duševní stránku, která si ji zaslouží stejně, jako ta fyzická.
Psychologická diagnostika
Protože nejsme ambulance klinické psychologie, nevydáváme posudky pro potřeby různých institucí. Nabízíme ale možnost poznání vlastní osobnosti, otestování kognitivních funkcí či intelektu pomocí standardizovaných psychologických metod. Vyšetření většinou trvá několik hodin, stejně tak vyhodnocení výsledků. Proto jeho termín domluvíme individuálně.
Neurobiofeedback a biofeedback
Neurobiofeedback a biofeedback pomůže s nejrůznějšími obtížemi (poruchy pozornosti, poruchy paměti, poruchy učení, úzkosti, deprese, poruchy spánku), ale i osobním rozvojem – zlepšení koncentrace, pozornosti, paměti, efektivnější zvládání stresu. Využití má také ve sportovní přípravě, kde trénink modelujeme sportovci na míru s využitím prostředí, které důvěrně zná (záznam z tréninku, biofeedback v terénu atp.).
odborníci

Náš tým odborníků

Mgr. Judita Konečná

psycholožka

Objednejte se online v pohodlí
na diagnostiku

Kontakt

Kontaktujte nás

Jsme odborníci s dlouholetými zkušenostmi

Centrum nutriční péče je součástí Centra pro kardiovaskulární péči. To patří do portfolia superspecializovaných center společnosti Neuron Medical, která provozuje nejen Centrum kardiovaskulární péče, ale i centrum neurologické, rehabilitační a sportovní. Toto portfolium nadále rozšiřujeme.
Naše centra zdravotní péče
© 2024 Neuron Medical s.r.o.
crosschevron-down